Sustainability

Jak chronić się przed bakteriami i wirusami

Ochrona siebie i otaczających nas osób przed bakteriami i wirusami nigdy nie była ważniejsza niż obecnie. Zastanawiasz się co zrobić, aby zachować zdrowie? Dowiedz się jak bakterie i wirusy przenoszą się z osoby na osobę, poznaj znaczenie mycia rąk oraz przekonaj się jak mydło antybakteryjne może pomóc w uzyskaniu dodatkowej ochrony.

Jak rozprzestrzeniają się bakterie i wirusy

 

Bakterie najczęściej przenoszone są w następstwie kontaktu z drugą osobą, takiego jak pocałunki, przytulanie czy uściski dłoni. Kaszel i kichanie w miejscach publicznych, a także dotykanie skażonych powierzchni, na których spożywana i przygotowywana jest żywność, mogą również przyczyniać się do rozprzestrzeniania się wirusów. Zwierzęta (w tym gospodarskie) także mogą przenosić i rozprzestrzeniać wiele wirusów i bakterii.

Jak chronić się przed bakteriami i wirusami

 

Najlepszym sposobem zapobiegania zakażeniom bakteriami i wirusami jest właściwa higiena, w tym regularne mycie rąk. Ręce należy myć przez 40–60 sekund pod ciepłą bieżącą wodą. Jeśli nie masz dostępu do mydła do rąk, możesz umyć ręce żelem pod prysznic, płynami do mycia ciała, a nawet płynem do mycia naczyń. Największe znaczenie dla usunięcia bakterii i wirusów ze skóry ma mechaniczna czynność mycia rąk wodą ze środkiem czyszczącym.

Jak działa mydło antybakteryjne

 

Działanie mydła pozostawiającego na skórze środek przeciwbakteryjny, taki jak kwas mlekowy, polega na zapobieganiu dalszemu rozwojowi bakterii na dłoniach, a tym samym zapewnieniu długotrwałej ochrony antybakteryjnej. Zwykłe mydła do rąk bez środków antybakteryjnych wystarczają do mechanicznego usunięcia zarazków z dłoni, jednak mogą nie zapobiegać ich ponownemu rozwojowi.

Pamiętaj, aby myć ręce przez co najmniej 40–60 sekund, mydląc je po obydwu stronach i między palcami oraz pod paznokciami, a następnie spłukując.

Jak należy chronić dłonie, gdy nie ma się dostępu do mydła i wody?

 

Jeśli nie masz dostępu do bieżącej wody i środka do mycia rąk, pamiętaj, jak ważne jest przestrzeganie przepisów dotyczących właściwej higieny w celu ochrony przed zakażeniem bakteriami i wirusami oraz rozprzestrzenianiem ich. Właśnie dlatego noś ze sobą antybakteryjny żel do dłoni, który można stosować po dotknięciu skażonych powierzchni, a także przed jedzeniem i piciem. Według Światowej Organizacji Zdrowia środek do dezynfekcji dłoni jest naprawdę skutecznym sposobem na usuwanie bakterii i wirusów ze skóry. Należy go jednak traktować wyłącznie jako tymczasowy sposób na utrzymanie czystości dłoni. Nic nie sprawdza się lepiej niż umycie rąk wodą z mydłem.

Jak jeszcze można chronić się przed wirusami?

 

Wirusy rozprzestrzeniają się, gdy mają kontakt z żywymi tkankami, takimi jak te występujące w oku, ustach lub otwartej ranie. Właśnie dlatego należy unikać dotykania twarzy, gdy nie ma się możliwości umycia rąk — zwłaszcza po kichnięciu lub kaszlnięciu. Zawsze staraj się kaszleć i kichać w jednorazową chusteczkę (lub w zgięcie ręki, jeśli nie masz żadnej przy sobie), a następnie natychmiast nanieś na dłonie środek do dezynfekcji.

Palmolive Naturals

PALMOLIVE AROMA MOMENTS

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Odrobina natury

Czytaj więcej

Zapachy & Składniki

Czytaj więcej

Pielęgnacja ciała

Read more

Zrównoważony rozwój

Czytaj więcej