Sustainability

Rodzaje mydeł do rąk

Od płynu do pianki — czy kiedykolwiek ciekawiło Cię, czym różnią się poszczególne rodzaje mydeł do rąk? Czy niektóre środki myjące są skuteczniejsze w usuwaniu zarazków? Które najlepiej utrzymują uczucie miękkiej skóry? W tym artykule omawiamy różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami mydeł, ich zalety oraz sposoby ich skutecznego stosowania.

Mydło w  płynie

 

Mydła w płynie sprzedawane są w butelkach z pompkami, co sprawia, że można ich higienicznie i wygodnie używać. Są one również idealne dla bardziej wrażliwych i suchych typów skóry, ponieważ mocno się pienią i zwykle mają niskie pH, dzięki czemu delikatnie nawilżają skórę. Mydeł w płynie można używać dowolną ilość razy w ciągu dnia.

Odkryj mydła w płynie Palmolive

Mydło w piance

 

Mydła w piance na początku mają postać płynu, ale w momencie wypompowania z dozownika zmieniają się w piankę. Na ogół uważa się, że sprawdzają się one nieco lepiej niż zwykłe mydła w płynie, ponieważ do wytworzenia gęstej piany potrzeba mniej produktu. Wiele środków myjących w piance zawiera składniki nawilżające, które nie wysuszają skóry i są łagodne dla wszystkich jej rodzajów, w tym dla skóry wrażliwej.

Odkryj mydła w piance Palmolive

Mydło w kostce

 

Mydła w kostce nie wymagają plastikowego opakowania, przez co są bardziej przyjazne dla środowiska niż na przykład mydła w płynie i mydła w piance, po których pozostają odpady. Wiele mydeł do rąk zawiera również lipidy i substancje nawilżające, które wytwarzają gęstą pianę. Dostępnych jest wiele odmian takich produktów, od medycznych po zapachowe czy rzemieślnicze. Mydła w kostce są też opłacalne, ponieważ można ich używać przez dłuższy okres, jednak najlepiej nadają się do stosowania w domach – używanie jednej kostki przez wiele różnych osób jest niehigieniczne.

Odkryj mydła w kostce Palmolive

Jak wybrać najlepsze mydło dla twojej skóry

 

Wybór właściwego mydła sprowadza się w znacznej mierze do osobistych preferencji. Mydła w płynie w plastikowych pojemnikach są najbardziej higienicznym rozwiązaniem w publicznie dostępnych łazienkach, ponieważ można mieć pewność, że nikt nie miał styczności z zawartością opakowania. Mydła w kostce najlepiej sprawdzają się w domu, gdzie korzysta z nich jedynie ograniczona liczba osób należących do tej samej rodziny. Możesz wybrać produkt, który odpowiada Twojemu typowi skóry i preferencjom co do zapachu – taki jak mydło w płynie Palmolive Botanical Dreams z Jaśminem i Cytryną lub nawilżające mydło Palmolive Naturals Mleko i Miód.

Odkryj wszystkie warianty mydeł Palmolive na Palmolive.pl

Palmolive Naturals

PALMOLIVE AROMA MOMENTS

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Odrobina natury

Czytaj więcej

Zapachy & Składniki

Czytaj więcej

Pielęgnacja ciała

Read more

Zrównoważony rozwój

Czytaj więcej