Personal care routine

Jak się myć: przewodnik po higienie osobistej i właściwym braniu prysznica

Od pewności siebie po relacje zawodowe i ogólny stan zdrowia — regularne branie prysznica i dbanie o siebie jest ważne dla wielu aspektów naszego życia. Ale jak często należy brać prysznic i jakich produktów warto używać? W tym artykule ujawniamy nasze najlepsze wskazówki dotyczące utrzymania doskonałej higieny osobistej przy jednoczesnej dbałości o skórę.

Dlaczego higiena osobista jest ważna?

 

W ciągu całego dnia rozmieszczone na całym ciele (a zwłaszcza pod pachami oraz na dłoniach, stopach i głowie) gruczoły potowe chłodzą nas, wydzielając pot. Aby zawsze czuć się i pachnieć świeżo, możesz użyć antyperspirantu lub dezodorantu. Wciąż jednak ważne jest, aby usuwać z ciała pot, biorąc prysznic i oczyszczając całe ciało żelem lub pianką pod prysznic. Regularne kąpiele pod prysznicem zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, który pojawia się, gdy bakterie żyjące na skórze rozkładają pot na kwasy.

Jak często należy brać prysznic?

 

Wiele osób uważa, że branie prysznica co rano pomaga im poczuć się świeżo i rześko, ale wystarczy robić to co drugi dzień, aby utrzymać należytą higienę osobistą. Jeśli jednak prowadzisz bardzo aktywny tryb życia i regularnie ćwiczysz, bierz prysznic częściej, aby usuwać z ciała pot. Wzięcie prysznica bezpośrednio po intensywnych ćwiczeniach zapobiega również rozwojowi chorób skóry, takich jak trądzik pleców. Uważaj jednak na zbyt częste prysznice lub mycie się w bardzo gorącej wodzie, ponieważ mogą one prowadzić do usunięcia ze skóry naturalnej powłoki, w rezultacie czego skóra staje się sucha i nadmiernie wrażliwa.

Ile czasu należy spędzać pod pryszniceM?

 

Dermatolodzy zalecają spędzanie pod prysznicem od 5 do 15 minut. Chłodniejsze, krótsze prysznice są uważane za lepsze dla skóry, ponieważ bardzo gorąca woda może powodować podrażnienia i zaczerwienienia. Prysznic nie tylko świetnie sprawdza się jako sposób na utrzymanie czystości i higieny ciała, ale może być również doskonałym sposobem na relaks i odprężenie.

Najlepsze produkty pod prysznic

 

Używanie żelu pod prysznic to najlepszy sposób na oczyszczenie i pielęgnację skóry pod prysznicem. Żel pod prysznic Palmolive Naturals zawiera miód i mleko, które utrzymują naturalny poziom nawilżenia skóry, pozostawiając jednocześnie uczucie miękkości i gładkości. To sprawia, że jest on idealnym wyborem dla osób z bardziej suchą i wrażliwą skórą. Jeśli wolisz bardziej orzeźwiający prysznic, wybierz Palmolive Natural Wellness z algami i kwiatem lotosu. Dzięki wyciągowi z alg z Bretanii pomaga on utrzymać naturalne nawilżenie skóry i przywraca orzeźwienie Twojej skórze i Tobie.

Odkryj wszystkie warianty żeli pod prysznic Palmolive na Palmolive.pl

Palmolive Naturals

PALMOLIVE AROMA MOMENTS

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Odrobina natury

Czytaj więcej

Zapachy & Składniki

Czytaj więcej

Pielęgnacja ciała

Read more

Zrównoważony rozwój

Czytaj więcej