Fragrances and Ingredients

Naturalne składniki na sen i bezsenność

W pewnym momencie naszego życia, możemy doświadczyć problemów ze snem, które mogą obejmować problemy z zasypianiem lub też budzenie się często w nocy. Najczęściej nie trwa to przez długi okres, ale czasami, gdy staje się to ciągłym problemem, może okazać się, że cierpisz na bezsenność. Istnieje wiele przyczyn zaburzeń snu i, na szczęście, również sposobów na ich leczenie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym zaburzeniu i poznać wskazówki dotyczące snu.

Co to jest bezsenność?

 

Problemy ze snem często nazywane są bezsennością. Możesz cierpieć na bezsenność, jeśli regularnie:

  • Masz problemy z zasypianiem lub utrzymaniem snu
  • Budzisz się wcześnie i nie możesz ponownie zasnąć

  • Odczuwasz zmęczenie po przebudzeniu

  • Trudno Ci się zdrzemnąć w ciągu dnia, nawet jeśli jesteś zmęczony(-a)

  • Odczuwasz zmęczenie i drażliwość w ciągu dnia
  • Masz trudności z koncentracją w ciągu dnia z powodu braku snu

Przyczyny zaburzeń snu

 

Istnieje kilka powodów, dla których możesz mieć problemy ze snem. Mogą to być: stres, niepokój lub depresja, hałas, zbyt gorące lub zimne pomieszczenie, niewygodne łóżko, alkohol, kofeina lub nikotyna, jet lag, praca zmianowa lub schorzenia takie jak artretyzm lub ból pleców. Jeśli masz problemy ze snem, powinieneś dowiedzieć się, co jest tego przyczyną, abyś mógł/mogła podjąć właściwe kroki w celu poprawy jakości snu.

Jak poradzić sobie z problemami ze snem?

 

Na szczęście jest całkiem sporo rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc sobie lepiej spać. Oto kilka skutecznych wskazówek dotyczących snu:

Zwróć się ku naturze

Istnieją naturalne sposoby, które pomogą Ci lepiej spać. Mogą one obejmować używanie olejku eterycznego na sen, takiego jak lawendowy, który można zaaplikować na poduszkę przed zaśnięciem. Zaleca się także spróbować zrelaksować się co najmniej godzinę przed snem. Możesz spróbować wziąć relaksującą kąpiel, używając produktów zawierających olejki eteryczne, takich jak Palmolive Wellness Balance – żel pod prysznic z ekstraktem z nasion konopi i olejkami eterycznymi.

Lub spróbować Palmolive Memories of Nature Sunset Relax – żel pod prysznic,  z lawendą.

Higiena snu

Spróbuj wyrobić sobie dobre nawyki dotyczące snu, kładąc się spać i budząc się o tej samej porze każdego dnia. Unikaj kofeiny przed snem i zminimalizuj ilość czasu spędzanego w łóżku, kiedy nie śpisz. Przed pójściem spać warto jest również spróbować ograniczyć czas spędzany przed ekranem, np. oglądanie telewizji czy korzystanie z telefonu, ponieważ wykazano, że może to powodować problemy ze snem, np. wpływać na zdolność zasypiania oraz zmniejszać czas i jakość snu.

Światło

Światło w Twoim pokoju może powodować problemy z zasypianiem. Upewnij się, że w Twoim pokoju jest ciemno i cicho, kiedy kładziesz się spać. Wypróbuj grube zasłony lub żaluzje, które blokują światło, użyj maski na oczy i zatyczek do uszu.

Ćwiczenia

Regularne ćwiczenia pomogą Ci, gdy nie możesz zasnąć, choć najlepiej nie robić tego na co najmniej cztery godziny przed pójściem spać.

Komfort

Upewnij się, że masz odpowiedni materac i poduszki, które są wygodne i mają odpowiednie wsparcie. Możesz również użyć olejku eterycznego na sen, takiego jak lawendowy, którą zaaplikujesz na poduszkę. Wystarczy kilka kropel, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Skonsultuj się z profesjonalistą

IJeśli próbowałeś(-aś) już naturalnych sposobów na problemy z zasypianiem i nadal się z nimi zmagasz, skorzystaj z profesjonalnej porady farmaceuty lub lekarza.

 

Aby odkryć pełną gamę produktów Palmolive, które przybliżają Cię do natury, odwiedź palmolive.pl

Palmolive Naturals

PALMOLIVE AROMA MOMENTS

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Odrobina natury

Czytaj więcej

Zapachy & Składniki

Czytaj więcej

Pielęgnacja ciała

Read more

Zrównoważony rozwój

Czytaj więcej